Atypická okna

Řada bytů i domů, ve městech i na vesnici má zcela atypický tvar oken. Může se jednat o historický architektonický prvek nebo jednoduše o ozvláštňující doplněk současných architektů. Pro stavebníka to však může být výrazný problém. Proto nabízíme veškerý sortiment atypických oken s jejichž výrobou máme bohaté zkušenosti a můžeme tak jako jedna z mála společností v České republice garantovat vysokou kvalitu provedení.

Jak atypická okna vypadají?

K oknům s atypickými tvary patří veškerá okna oblouková, kulatá, lomená, šikmá a další typy oken, jejichž výroba vyžaduje zvýšené nároky na provedení, bohaté zkušenosti a detailní znalosti výrobních postupů.

Kde se atypická okna používají?

S atypickými okny se nejčastěji setkáváme v historických stavbách kostelů, kapliček a zvonic. Dále v centrech měst u bytových domů, ale také na hradech a zámcích, kde jsou často používány kovářsky opracované závěsy, kliky, ozdoby apod. U těchto oken se často setkáváme s vitrážemi, které jsou v současnosti vysoce ceněné a je třeba je při výměně oken umístit do nových okenních rámů.

Nabídka atypických okenZdvojená okna

Jsou vzhledově podobná kastlovým oknům, avšak jedná se o finančně méně náročnou variantu. Konstrukci okna tvoří jen jeden rám, křídla jsou k sobě vzpřažená.

Jednoduchá okna

Jednoduchá okna se používají jako náhrada oken špaletových, kde není požadavek na tepelné vlastnosti okenního prvku. Obvykle se jedná o okna na WC, spíže, chodby. Tento typ oken osazujeme v případě, že památkáři nepovolí Eurookna a špaletová okna jsou z důvodu vyšší ceny zbytečná.

Trápí Vás atypický vzhled oken vašeho domu či bytu? Nabízíme široké možnosti řešení a vyjdeme vstříc vašim individuálním potřebám. V případě zájmu o jakýkoliv druh atypických oken nás kontaktujte na…

Online poptávka

Proč se na nás můžete spolehnout?
nová
zelená
úsporám
Jak získat dotaci?
Jsme zařazeni
v programu
NOVÁ ZELENÁ
ÚSPORÁM
Realizujeme zakázky
po celé ČR
Vlastníme certifikace
dle platných norem ČSN
Respektujeme požadavky
na historický vzhled
Nahoru