Historické dveře pro interiéry i vstupy

Pokud vlastníte budovu v chráněné památkové zóně nebo jste majiteli domu v historickém stylu, spravujete zámek či kostel, pravděpodobně budete chtít, nebo vás bude vázat povinnost, zachovat původní historický ráz domu, a to včetně vstupních i interiérových dveří.

Historické vstupní i interiérové dveře charakterizuje několik společných prvků, například kazetové profilované výplně, profilované obložkové výplně, lištové zdobné dveřní závěsy a zdobné prvky na klapačkách.

Pokud je dům, chata či například statek osazený kastlovými okny, můžete ve stejném stylu nechat vyrobit i dveře. Je možné zvolit kopii původních vstupních či interiérových dveří, případně jejich repliku.

Při výrobě takových dveří se můžete rozhodnout pro původní materiály, zejména profilace, kování či povrchovou úpravu, nebo zvolit moderní a bezpečnostní prvky, které zajistí vyšší bezpečnost, zabrání únikům tepla a zvýšenou odolnost povrchové úpravy. V současnosti je možné dodat i kazetové dveře s vysokým zabezpečením, včetně protipožárních prvků.

Součástí naší práce je také kompletní zajištění veškerých truhlářských prvků pro historické dveře jak pro interiéry, tak pro vstup do budov.

Dřeviny pro historické dveře

Mezi nejčastěji používané materiály k výrobě vstupních nebo interiérových historických dveří patří borovice, méně často modřín a občas i dub. Rozhodující pro volbu dřeviny je požadavek na vzhled dveří a nároky zákazníka na povrchovou úpravu.

Povrchová úprava historických dveří

Pokud zákazník požaduje, je možné ošetřit dveře historického vzhledu pomocí ručního nátěru olejovými barvami, častěji se však používají běžné moderní laky, které umožňují využít širokou škálu barevných odstínů. Příležitostně mohou vznést památkáři požadavek na speciální úpravu technikou fládrování. I tu svým klientům nabízíme.

Kování pro vstupní a interiérové historické dveře

Při volbě kování nabízíme na výběr mezi historizujícím kováním s bezpečnostními prvky, repliky z mosazi ve formě odlitku nebo kovářské repliky. K závěsu dveří se používají novodobé ozdobné závěsy, případně závěsy, které lze přesně seřídit a překrýt ozdobnými krytkami.

Pokud klient požaduje přesnou repliku, provádíme osazení dveří zasekávacími závěsy.

Online poptávkaPřílohy (Např. fotografie, projekt... Velikost přílohy je maximálně 3 MB.)

* tyto položky jsou povinné

Proč se na nás můžete spolehnout?
nová
zelená
úsporám
Jak získat dotaci?
Jsme zařazeni
v programu
NOVÁ ZELENÁ
ÚSPORÁM
Realizujeme zakázky
po celé ČR
Vlastníme certifikace
dle platných norem ČSN
Respektujeme požadavky
na historický vzhled
Nahoru