Dřevěná okna do chalup a venkovských stavení

chalupaRozhodli jste se vyměnit či opravit okna, vchodové nebo interiérové dveře na své chalupě a chcete, aby zůstal zachovaný původní styl budovy? Rekonstruujete venkovské stavení, které stojí v památkově chráněné zóně? Nabízíme vám možnost vytvoření přesné kopie či repliky původních oken a dveří, která splní veškeré vaše nároky a současně bude plně respektovat i případné požadavky památkové péče.

Pokud začínáte s rekonstrukcí chalupy nebo venkovského stavení, nejprve si pečlivě promyslete, jaké dveře a jaká okna pro do budovy nebo do interiéru konkrétního objektu použijete. Ideální je učinit rozvahu tak, aby nové dveře plně korespondovaly se stylem oken a dotvořily tak celý styl chalupy nebo stavení.


Jaká okna na chalupu

Pro chaty, chalupy a venkovská stavení vyrábíme okna a dveře standardních rozměrů i tvarů, stejně tak i dveře netradičních velikostí a náročného zdobení.

Pokud chcete opravdu zachovat ráz své chalupy či atmosféru venkovského stavení, doporučujeme vždy sáhnout po dřevu, jako základním materiálu nejen pro dveře, ale i okna. Nejčastěji je to borovice, můžeme však vidět i modřín a v ojedinělejších případech i dub. Životnost oken z těchto dřevin je přibližně 35 let, u tvrdého dřeva i více. Zvláště pokud budou dveře kvalitně udržovány.


Dveře jako ozdoba interiéru

Povrchovou úpravu dveří na chatu či venkovské stavení provádíme pomocí moderních laků. Možné je také využít původních technologií povrchové úpravy, včetně ručního nátěru olejovými barvami nebo fládrování. 

Dveře osazujeme bezpečnostním kováním a protipožárními prvky. Místo moderního kování je možné použít původní varianty, ať již klasicky kované nebo z mosazných odlitků. Závěsy se umisťují dle přání klienta, mohou se zapustit a překrýt ozdobnými krytkami.


Jsme tu pro vás s odbornou pomocí

Váháte, jaké dveře pro svou chalupu nebo venkovské stavení zvolit? Obraťte se na nás! Navrhneme vám řešení, které bude odpovídat nejen estetickým a bezpečnostním nárokům stavby, ale také vašim finančním možnostem a případným nárokům památkářů.