Repliky historických oken

Historická okna a okna památkově chráněných objektů patří k dominantním prvkům historických budov, zámků a sídel, ale také srubových staveb a statků. Revitalizace a rekonstrukce těchto budov vyžaduje ve většině případů také výměnu oken a tedy pořízení věrných replik.

Typy replik historických oken

Repliky historických oken vyrábíme v různých provedeních a typech, především okna špaletová nebo kastlová. Při výrobě kombinujeme individuální potřeby zákazníka s nároky památkářů a památkových úřadů.

Repliky oken se maximálně snaží respektovat původním vzhled historických a památkově chráněných oken. Zachovávají plně původní prvky a styl historického okna.

Zajišťujeme také kompletní servis související s výrobou a umístěním replik historických oken na budovy ve městech, zámcích apod. Při výměně těchto oken má většinou hlavní slovo památkový ústav, který schvaluje veškerou dokumentaci. V rámci našich služeb zpracováváme kompletní podklady k replikám oken dle požadavků památkářů.

Kastlová historická okna bývají často vsazena do zdobných a architektonicky ceněných budov. To vyžaduje opatrnost a preciznost při výměně a montáži replik oken tak, aby se nepoškodila venkovní fasáda.

Vlastnosti replik historických oken

U nás vyrobené repliky oken splňují také nejvyšší požadavky kladené na tepelnou prostupnost okna a vzduchovou průzvučnost Rw. Zvláště v městských částech s vysokým provozem je nutné, aby tyto nároky historická okna splnila.

Naše vyrobené repliky špaletových oken i repliky kastlových oken jsou odzkoušeny a certifikovány ve zkušebně Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity Brno.

Pro přesné repliky používáme zasekávací závěsy, které byly dříve u těchto oken používány. V současné době byly vytlačeny šroubovacími panty, které snižují pracnost výroby. Castle okna vám však nabízí bez příplatku i typ zasekávacích závěsů. Nabízíme zasklení válcovaným jednoduchým sklem. Tím získáme přesnou repliku okna, jedná se většinou o okna do hradů a zámku, kde je toto sklo požadováno.

Kromě výroby nabízíme i kompletní výměnu oken v historických objektech, včetně souvisejících pomocných a úklidových prací.

Chcete vědět o replikách historických oken více? Potřebujete poradit nebo požadujete kontaktní návrh? Sjednejte si s námi schůzku, zavolejte nebo zašlete nezávazný poptávkový formulář.

Reference: Repliky historických oken

více referencí

Online poptávkaPřílohy (Např. fotografie, projekt... Velikost přílohy je maximálně 3 MB.)

* tyto položky jsou povinné

Proč se na nás můžete spolehnout?
nová
zelená
úsporám
Jak získat dotaci?
Jsme zařazeni
v programu
NOVÁ ZELENÁ
ÚSPORÁM
Realizujeme zakázky
po celé ČR
Vlastníme certifikace
dle platných norem ČSN
Respektujeme požadavky
na historický vzhled
Nahoru