Castle okna oživují bývalou vilu Karla Gotta

V srdci pražské čtvrti, skrytá za vysokými ploty, se nachází vila, která byla kdysi domovem legendárního zpěváka Karla Gotta. Tato unikátní stavba, připomínající americký bungalov s půdorysem ve tvaru "L", byla postavena v roce 1971 a její design je dílem renomovaného architekta a bývalého olympionika Jiřího Siegela. Vila, která v době svého vzniku představovala vrchol technologického pokroku, se nyní dočkala výměny oken za použití nejmodernějších materiálů a technologií, na které dohlížela společnost Castle okna.

Historická hodnota a současná inovace

Castle okna, firma s dlouholetou tradicí v oblasti výroby a montáže oken, byla vybrána k tomu, aby svými službami přispěla k obnově tohoto historického skvostu. Klíčovým prvkem renovace byla výměna původních posuvných ocelových oken, které byly v souladu s nejnovějšími standardy energetické efektivity a bezpečnosti, avšak s plným respektem k původnímu architektonickému stylu vily.

Instalovali jsme zde HS portály, což jsou zdvižně posuvné dveře, které se nejčastěji využívají ke vstupu na terasu nebo balkon a sendvičové vchodové dveře.