Cena špaletových oken. Co ji tvoří a ovlivňuje?

Dřevěná špaletová okna mají nadčasovou a historickou eleganci. Dřevo je materiálem okenních rámů, které se využívá po stovky let, a dnes je stále oblíbenou volbou.

Klasická dřevěná okna jsou doporučenou variantou pro majitele domů, kteří chtějí zachovat dobový ráz svého domova nebo vdechnout charakter a kouzlo domům novým.


Náklady na špaletová okna podle druhů dřeva

drevo-na-oknaDřevo je jedním z nejdražších materiálů na rámování oken, pokud jde o počáteční náklady. Jakmile se rozhodnete pro nákup dřevěných oken, vyberte si druh dřeva.

Na výrobu špaletových a kastlových oken se využívá nejčasnější dubové, borovicové, smrkové nebo modřínové dřevo. A výběr dřeva ovlivní i celkový rozpočet výroby oken. Pro lepší orientaci jsme pro vás připravili článek Jaké dřevo vybrat na špaletová okna.Náklady na špaletová okna podle typu

Cena se odvíjí od požadavku na parametry oken. Bydlíte v rušné části města a máte vyšší nároky na hlukově-izolační vlastnosti? Nebo je váš byt v historicky chráněném domě. Nejen tyto, ale mnoho dalších okolností ovlivňuje výběr typu okna a tím i jeho konečnou cenu.

Kvalitní dodavatel vám dokáže poradit, připravit nabídku přesně pro váš konkrétní dům nebo byt a lokalitu.


Atypická okna

Atypicka-oknaVýhodou oken ze dřeva jsou široké možnosti výroby atypických oken nebo replik historických oken.

Historické stavby často zdobí okna oblouková, kulatá, lomená apod. Jejich výroba vyžaduje dostatek zkušeností a detailní znalost výrobních postupů. A do celého procesu výroby vstupují i nároky památkářů a památkových úřadů.Výroba a další položky kalkulace výměny oken

Největší část z ceny tvoří samotná výroba nových oken. Dalšími položkami mohou být, pokud je sjednáno s dodavatelem, vybourání starých oken a jejich likvidace, montáž oken, dokončovací a úklidové práce.


Příslušenství k oknům

vnitrni-parapetyK novým oknům je potřeba zvolit i vhodný parapet. V nabídce jsou dřevotřískové, kamenné i dřevěné varianty parapetů v nejrůznějších dekorech.

Vybírat můžete také kování. Okna lze osadit novými kličkami nebo u historických oken kličkami repasovanými. V tomto případě je proces pracnější. Původní kličky se musí čistit, leštit a upravit pro použití do nových oken.Cena špaletových oken

Cenu špaletových nebo kastlových oken ovlivňuje rozměr, způsob zasklení, volba příslušenství a další požadavky na parametry oken a náročnost jejich výroby.

Vždy záleží na konkrétním záměru a individuálních požadavcích zákazníka.